cz CZ
cz SK
GB EN
       Shimpo  |  hrnčířské kruhy  |  šnekové lisy  |  příslušenství  |  potřeby pro keramiky  |  keramika   All for dreams

ARTIK STUDIO s.r.o. – NIDEC SHIMPO CORPORATION

logo Shimpo

Nidec Shimpo
Začátkem roku 1993 vzniklo sdružení fyzických osob Artik studio, které nabízelo materiál pro keramickou a výtvarnou práci. Zanedlouho se sortiment rozšířil, zejména o vypalovací pece a stroje pro výrobu keramiky. Později v roce 1995 byla v Ústí nad Labem otevřena specializovaná prodejna zaměřená na prodej vybavení a materiálů pro výrobu keramiky. V roce 1996 byla založena společnost ARTIK STUDIO s. r. o. se sídlem v Ústí nad Labem, která s menšími změnami funguje dodnes. Brzy zastupuje významné výrobce v oblasti výroby pecí a strojů pro výrobu keramiky. Pro oblast hrnčířských kruhů a zpracování hmoty naše firma vsadila na celosvětově osvědčenou kvalitu reprezentovanou firmou Nidec-Shimpo.

NIDEC SHIMPO CORPORATION byla založena roku 1952 v Kyotu, v Japonsku. V roce 1958 uvádí na trh revoluční hrnčířský kruh RK-1, první kruh s plynulou regulací otáček. V roce 1973 začíná vyrábět také vypalovací pece pro keramiku, zejména pro trh USA. Produkce prvních šnekových lisů pro zpracování keramické hmoty pak začíná v roce 1978. Shimpo si postupně získává jeden trh za druhým a stává se tak světovou jedničkou ve výrobě a vývoji vybavení pro umění a řemesla. Přímo legendárním se stal model hrnčířského kruhu RK-10 v různých jeho verzích. Regulace otáček prostřednictvím převodovky původně vyvinuté pro průmyslové využití si svou spolehlivostí získala mnoho spokojených hrnčířů. Dodnes je mnoho těchto kruhů v provozu, přestože jejich výroba byla z důvodu technického pokroku již pozastavena. V současné době je plynulá regulace kruhů Shimpo řešena pomocí elektronické řídící jednotky, nejčastěji v kombinaci s moderním přímým zapojením.

V současné době tvoří hlavní obchodní aktivity kromě výroby vybavení pro umění a řemesla také výroba a prodej pohonů s regulací rychlosti. Společnost je držitelem řady japonských a mezinárodních cen udělovaných za hodnotné průmyslové inovace. Nidec Shimpo zaměstnává okolo 1300 lidí, centrála a hlavní výroba je stále umístěna v japonském Kyotu. Prodejní společnosti jsou kromě Japonska umístěné také v USA a Číně. Shimpo je renomovaný výrobce hrnčířských kruhů s největším světovým tržním podílem, který dále roste.

V průběhu vývoje trhu v ČR narůstaly požadavky na rostoucí kvalitu. Již od roku 2000 byly kruhy Shimpo zařazeny pro svou vyjímečnost do stálého prodejního sortimentu ARTIK STUDIA. Objemy prvních prodaných kruhů však nebyly velké. O několik let později proběhly první obchodní kontakty, naší firmě bylo nabídnuto navázání spolupráce s firmou NIDEC-SHIMPO. Díky prohlubování vzájemné spolupráce ARTIK STUDIO s.r.o. oficiálně získává od roku 2006 výhradní zastoupení pro ČR a SR.

Děkujeme za Váš zájem o výrobky SHIMPO, budete-li mít teď nebo v budoucnu jakékoliv dotazy rádi Vám na ně odpovíme.

čtyřhodinový test výrobků Shimpo  výroba šnekového lisu NRA-04

Publikování jakékoliv části webu povoleno pouze s písemným souhlasem provozovatele.

Artik Studio ARTIK STUDIO s.r.o.
Střekovské nábřeží 18,
400 03 Ústí nad Labem,
 
Tel/fax: +420 475 532 414,
E-mail: info@keramickepece.cz  |  Internet: www.keramickepece.cz
Výhradní zastoupení pro
Českou a Slovenskou republiku